سینک گرانیت چیست؟

سینک گرانیتی چیست؟

سینک گرانیتی ظرفشویی در واقع از ترکیب موادی مثل گرد و غبار و یا پودر سنگ گرانیت و رزین های اکریلیک ساخته و تولید شده است. این سینک ها بسیار جذاب و خاص بوده و زیبایی دو چندان را به آشپزخانه شما می بخشد. این سینک ها از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ می باشند در حالی که از مقدار کمی پودر سنگ گرانیت و مقدار زیادی رزین تشکیل شده اند.

این محصولات از نظر کیفیت دارای انواع زیادی می باشند و در هنگام خرید باید به این نکته توجه داشت. کیفیت این سینک ها کاملا بستگی به مقدار استفاده از پودر سنگ و رزین دارد. در واقع هر چه مقدار پودر سنگ بیشتر از رزین باشد کیفیت محصول بیشتر خواهد شد و بر عکس هر چه رزین مورد استفاده در این سینک ها از مقدار پودر سنگ بیشتر باشد کیفیت محصول کم خواهد شد و در قیمت آن نیز تاثیرگذار خواهد بود و قیمت پایین تری خواهد داشت. بنابراین با کاهش قیمت و کیفیت محصول، طول عمر و ماندگاری آن ها نیز کاهش خواهد یافت.

پس به طور کلی می توان گفت که سینک های گرانیتی با کیفیت از قیمت بالایی برخوردار هستند و کسانی که به دنبال جنسی با کیفیت ولی ارزان هستند بهتر است به سراغ این سینک ها نروند زیرا سینک های ارزان قیمت خیلی زود حالت اولیه خود را از دست می دهند و یا دچار تغییر رنگ می شوند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود و هزینه ای اضافی برای فرد خواهند داشت.

همچنین برای اطمینان از کیفیت سینک گرانیتی بهتر است به سراغ برند های معتبر بروید و از این برند ها خرید نمایید. همچنین خرید از فروشگاه های معتبر نیز در کیفیت محصول تاثیرگذار خواهد بود.

photo_2021-11-20_16-50-13.jpg

نکات مهم در هنگام خرید سینک های گرانیت

فروشگاه ها و مراکز بسیاری در سراسر کشور وجود دارند که افراد می توانند محصول مورد نظر خود را از این فروشگاه ها خریداری نمایند اما امروزه فروشگاه های آنلاین زیادی نیز موجود می باشند که فرد بدون مراجعه حضوری و در اسرع وقت می تواند محصول مورد نظر خود را درب خانه تحویل بگیرید. البته باید به معتبر بودن این فروشگاه ها و سایت های خرید اینترنتی توجه شود.

سینک ها در انواع مختلف تک لگن و چند لگن وجود دارند که در هنگام خرید باید به این نکته توجه داشت و طبق نیاز یکی از انواع این سینک ها خریداری شود.

از دیگر نکات مهم توجه به رنگ این سینک ها است که بهتر است با توجه به دیزاین و رنگ آشپزخانه انتخاب و خریداری شوند. سینک گرانیتی معمولا در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند و به راحتی می توان انتخابی متناسب با دیزاین آشپزخانه داشت.

نوع نصب سینک ها از دیگر نکاتی است که در زمان خرید سینک باید به آن دقت شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. نوع نصب سینک ها معمولا به دو حالت توکار و روکار می باشد. البته در سال های اخیر نوع دیگر نصب یعنی زیرکار مورد توجه قرار گرفته است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و قبل از خرید بهتر است بررسی های لازم در این زمینه انجام شود تا بعد ها مشکلی ایجاد نشود.
از دیگر نکات مهم توجه به ابعاد آن است که قبل از خرید باید ابعاد مورد نظر یعنی محل قرار گیری سینک با دقت اندازه گیری شود زیرا سینک ها دارای ابعاد مختلفی می باشند و در صورت اندازه گیری اشتباه در نصب آن ها مشکل ایجاد می شود.

photo_2021-11-20_16-50-17.jpg هادی تاری